Kwalifikacje


Nazywam się Monika Pyś (Dembowa), jestem tancerką od 31 lat. Posiadam międzynarodową klasę mistrzowską „S” w tańcu towarzyskim.

Wraz z partnerem Witkiem Trylskim zdobyłam Akademickie Mistrzostwo Polski (zobacz) .

Kilkakrotnie byłam Mistrzynią Wielkopolski oraz finalistką Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich. Wiele razy zdobywałam I miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Brałam udział w wielu największych festiwalach i spotkaniach tanecznych na świecie.

Jestem dyplomowanym instruktorem tańca (zobacz) , absolwentką studium tanecznego przy AWF w Gdańsku oraz absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalizacją taneczną (przeczytaj więcej) .

Intensywanie szkoliłam się u najlepszych fachowców. Moim trenerem, a zarazem największym wzorem był Mistrz Świata Louis van Amstel (zobacz) oraz Mistrzyni Świata Julie Fryer (zobacz) . Dali mi solidny warsztat pracy i nieocenione natchnienie. Lekcje pobierałam też u takich autorytetów jak Graham Oswick, Jukka Haapaleinen czy Richard Porter. W Polsce moimi trenerami byli pan Wojtek Przemieniecki, pan Arek Pavlović oraz pan Piotr Galiński.

Wiele razy gościłam tanecznie na łamach prasy (zobacz), a także w telewizji PTV oraz WTK promując największe imprezy taneczne.

Angażowałam się tanecznie i choreograficznie w bardzo interesujące projekty telewizyjne (TVP1 oraz TVP2) z udziałem wielu znakomitych artystów muzyki i teatru. Brałam udział w cyklu „Biesiad” Zbigniewa Górnego dopełniając tanecznie występy muzyków i wokalistów. Pracowałam przy filmie „Polskie Tango” Krzysztofa Krawczyka choreograficznie oddając charakter jego utworów.

Pracowałam na targach przeróżnych branż, występując na scenie w postaci programów artystycznych bądź w formie tanecznej prezentacji produktów i usług (targi motoryzacyjne, ślubne).

Brałam udział w profesjonalnej sesji fotograficznej wykorzystując swoje umiejętności ruchowo-taneczne.

W 2008 roku szwajcarskie wydawnictwo Hübners Who is Who przyznało mi certyfikat, który pozwolił mi na umieszczenie mojej biografii w „Encyklopedii biograficznej z życiorysami znanych Polek i Polaków” w różnych dziedzinach życia publicznego. Ponieważ jest dla mnie zaszczytem obecność w gronie uznanych osobistości, jestem ogromnie wdzięczna za wszystkie rekomendacje, które pozwoliły docenić moją taneczną pasję (zobacz).

                       Więcej informacji O mnie !